Közeleg az idő, amikor kihirdetik a felsőoktatási ponthatárokat és több ezer diák célozza meg a debreceni ingatlanpiacot albérlet után kutatva. Ez sokszor nem is olyan egyszerű. De lássuk mire érdemes odafigyelni az albérletkeresés során.
Ha tudjuk mit szeretnénk, azzal sok időt spórolhatunk, lerövidítjük az albérletkeresés intervallumát és ezzel sok fejfájástól megkíméljük magunkat:
- a város melyik részén keresünk albérletet?
- mennyi pénzt tudunk ráfordítani?
- egyedül vagy lakótárssal/társakkal költöznénk?
- szoba, lakás vagy ház? Egy, kettő vagy háromszobás?
- bútorozott vagy bútorozatlan?
Debrecenben a város szinte minden pontján találunk kiadó albérletet. Nem kérdés, hogy a legkényelmesebb megoldás az Egyetemhez közeli ingatlan. Érdemes azonban tudni, hogy az Egyetem közelében található albérletek gyorsan elkelnek, nagy a kereslet irántuk és azt is számításba kell venni, hogy ezek az albérletek a legdrágább is. Így ha alacsony költségvetésben gondolkodunk, akkor kicsit távolabbi pontot kell választanunk.
Jó a tömegközlekedés!
Nem kell megijednünk, ha igénybe kell vennünk a tömegközlekedést Debrecenben. Ha nem sikerül az Egyetem közvetlen szomszédságában albérletet találni, akkor a lehető legjobb választás, ha olyan ingatlant keresünk, ami közel van a busz-, troli- vagy villamosmegállóhoz. A tömegközlekedés jó, 20 perc alatt a város bármely pontjáról elérhetünk az Egyetemre és közben még a fejünk is kiszellőzik, nem beszélve arról, hogy a zsebünkben is több pénz marad.
A menetrendről, tömegközlekedésről itt tájékozódhatunk: www.dkv.hu
Lakótársakkal vagy egyedül?
Mindennek van előnye és hátránya. Természetesen, a legtöbb esetben megéri lakótársakkal költözni, mert spórolhatunk és lehet, hogy még szebb, jobb lakáshoz is juthatunk. Feleződnek vagy akár harmadolódnak a bérleti és egyéb költségek, a rezsi, vagy éppen a takarítási feladatok, ráadásul társaság is mindig lesz körülöttünk és megtanuljuk mi is az az alkalmazkodás.
Ha megvan a kiszemelt albérlet, nagyon fontos a bérleti szerződés. Ezzel megvédhetjük magunkat – és a főbérlő is magát – a kellemetlenségektől. Tisztázzuk a bérlet időtartamát, a kauciót, a lakbér összegét és a várható rezsi költségeket. Jó tanács az albérlőknek: próbáljuk meg sajátunkként használni és gondoskodni az albérletek épségéről, tisztaságáról. Ezzel a főbérlőt is megnyugtatjuk és kialakul a bizalom, ami hosszútávon csak előnyt jelent mindkét fél számára!
A felvételi ponthatárok kihirdetése után megindul az albérlet keresési roham. Ennek időszaka éppen a nyár közepére esik, jellemzően a legnagyobb kánikulában, strandidőben találjuk magunkat szembe a feladattal. Ám a jövőnk szempontjából mindenképpen érdemes sok időt fordítani a legjobb lakhatási lehetőség megtalálására.
Ebben is segítséget nyújt az EASY Home csapata. Forduljon hozzánk bizalommal.